9 листопада – День української писемності та мови. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства було видано Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

З нагоди святкування Дня української писемності працівниками Селидівської кримінально – виконавчої інспекції був організований культурно -   виховний захід «Як парость виноградної лози, плекайте мову....».  Метою заходу було відновлення, поглиблення та узагальнення знань засуджених про основні етапи становлення та розвитку української літературної мови; формування почуття патріотизму, гордості за свою країну. Під час заходу засуджені мали нагоду ознайомитися з історією розвитку української мови і літератури, прослухати декламування віршів про рідне слово М. Рильського, Ліни Костенко та інших видатних діячів української культури, які зворушили серця засуджених. Іспектори КВІ  обговорювали із засудженими питання культури мови та порозмірковували про «барви буття, сучасні прояви культури, про глибинний пласт духовного життя народу».

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому виникає потреба у збереженні цього нетлінного скарбу.

Закінчився захід завершальними словами:«Бережімо, шануймо рідну мову,- цей невмирущий голос України!»

 

Інспектор КВІ          Ганна Красноруцька