08.04.2014 року виконуючий обов’язки Президента України, Голова Верховної Ради України Турчинов О. підписав Закон України «Про амністію у 2014 році», який був опублікований в газеті «Голос України» від 18.04.2014 року - № 77.
«Даний законопроект поширює дію, в першу чергу, на ті категорії засуджених, які вчинили злочини невеликої тяжкості, або являються найбільш незахищеними та вразливими в соціальному плані, а саме: на неповнолітніх, а також жінок та чоловіків, які мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей – інвалідів, к інвалідам першої, другої, третьої групи, хворих на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання» - говориться в документі.
Особи, засуджені за вчинення злочину, які відповідно до закону про амністію підлягають звільненню від відбування (подальшого відбування) покарання, звільняються не пізніш як протягом трьох місяців після опублікування закону про амністію.
Згідно статті 4 Закону України «Про амністію у 2011 році» амністія н застосовується: до осіб, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи суду, але не розглянуті судом з постановленням обвинувального вироку; осіб, яких засуджено за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину; осіб, яких засуджено за злочин або злочини, що спричинили загибель двох і більше осіб; осіб, які не відшкодували завдані ними збитки або не усунули заподіяну злочином шкоду. Амністія також не застосовується до осіб, засуджених за умисне вбивство, розбій; вимагання; порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, вчинене особою, яка перебуває у стані алкогольного сп`яніння.
Підготовка матеріалів для вирішення питань, пов’язаних із застосуванням цього закону покладається на органи або установи виконання покарань.
В кримінально-виконавчій інспекції засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі ознайомлюються з Законом України «Про амністію у 2014 році».
Станом на 06.05.2014 року в Селидівській КВІ під дію Закону підпадають 11 осіб, з них 3 жінки. З числа цих осіб 2 неповнолітніх, 1 особа пенсійного віку, 2 - особи інваліди, 1 - вагітна, 4 особи, які мають неповнолітніх дітей.
Рішення про застосування чи незастосування амністії приймається судом відносно кожної особи індивідуально, засудженому надається право відмовитися або погодитися на застосування до нього амністію, так як вона може бути застосована до засудженого один раз на 10 років. Особа дає свою згоду суду в усній чи письмовій формі.
Подані матеріали Селидівською кримінально-виконавчої інспекцією до суду будуть розглянуті найближчим часом.
Інспектор КВІ Закалюжна А.Ю.