АРХІВНИЙ ВІДДІЛ СЕЛИДІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

     

85400 вул. Гоголя, буд. 29  ( 1 поверх)  місто Селидове Донецької області

телефон:  (06237)7-05-09   ,     +380990189758

e-mail : arhivs.oma@gmail.com

дні прийому громадян :  понеділок, четвер  з 8.00  до 16.00

Начальник архівного відділу  Селидівської міської ради

Вербовська Наталія Іванівна

На підставі рішення сесії Селидівської міської ради від 27.11.2002 Селидівський міський державний архів було реорганізовано в архівний відділ  Селидівської міської ради.

Основними завданнями архіву є :

· реалізація державної політики в сфері архівної справи і діловодства на території міста Селидове,

· формування  ї забезпечення зберігання , обліку і використання документів Національного архівного фонду  України,

· координація діяльності  органів   державної влади, місцевого самоврядування, а також установ , організацій і підприємств  міста з питань архівної справи і діловодства.

         На державному зберігання в архіві знаходяться документи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій міста, в яких міститься інформація про соціально – економічний розвиток   населеного пункту з початку ХХ століття по сьогоднішній день. Загальна кількість архівних фондів – 40, в них налічується 8820 справ.

В архівосховищі працює головний спеціаліст архівного відділу Назарова Тетяна Павлівна.

 

 

 

 

 

 

Ознайомитися з історією   міста за допомогою архівних документів  або отримати методично – практичну консультацію в сфері архівної справи або діловодства архівний відділ запрошує дослідників та архіваріусів до  свого читального  залу.

В читальному залі архіву

Учасники виїзного розширеного  засідання експертно – перевірної комісії Держархіву Донецької області  20.11.2011

         З 2003 року в архівному відділі діє підрозділ із зберігання і використання документів з особового складу ліквідованих установ, організацій  і підприємств міста. Всього на зберіганні в структурному підрозділі знаходиться  167 фондів  на 6683 справи. За цими документами на  виконання соціально – правових запитів громадян  видаються  архівні копії, витяги або довідки про  підтвердження трудового  стажу  ( пільгового) , заробітної  плати  в установах та  підприємствах міста. Прийом громадян здійснюється начальником архівного відділу  Вербовською Н.І. в четвер і п’ятницю з 8.00 по 16.00. Заявнику необхідно мати при собі документи про підтвердження особи.

         Для підтвердження трудового стажу, розміру заробітної плати або навчання необхідно звертатися безпосередньо в ту організацію, установу, підприємство або учбовий заклад де громадянин працював чи проходив навчання. Документи з особового складу ( накази про прийом – звільнення працівників, особові справи службовців, особисті рахунки із нарахування заробітної плати) зберігаються  в установах, організаціях і підприємствах протягом 75 років і не підлягають передачі до архіву. Якщо  установа, організація , підприємство реорганізоване – необхідно звертатися до його правонаступника або установи вищої за рівнем. Якщо установа, організація , підприємство ліквідовано -  громадянам необхідно звертатися до трудових архівів місцевих міських або селищних рад.

         Розгляд звернень громадян в архівному відділі Селидівської міської ради здійснюється у відповідності до вимог норм Закону України «Про звернення громадян». У відповідності до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»  звернення розглядаються і вирішуються  в термін не більше одного місяця від дня звернення, а ті звернення , які не потребують додаткового вивчення – не більше 15 днів з моменту їх  реєстрації. Якщо в місячний термін питання вирішити неможливо, то термін виконання може бути подовжено до 45 календарних днів з обов’язковим повідомленням про це заявника.

         З переліком  ліквідованих установ, організацій, підприємств Донецької області, документи яких зберігаються в архівних установах можна ознайомитися на офіційному сайті Державного архіву Донецької області :      archives.gov.ua