Установа була створена як колонія суворого режиму. З 2004 року, згідно нового Кримінально-виконавчого кодексу України є колонією середнього рівня безпеки, для утримання засуджених чоловічої статі до позбавлення волі на певний строк, що раніше відбували покарання у виді позбавлення волі.
Планове наповнення - 1 210 чоловік, на 15.02.2012 року знаходиться 1311 осіб.
Селидівська ВК-82 розташована на території Селидівської міськради за адресою : 85493 , Донецька область , Селидівська міська рада , селище міського типу Гостре , вул. Погранічна,1 і займає площу 16,55 га. (одна із самих великих в області)
Установа створена в 1959 році на базі промислової площадки шахти " Гнилушенська ".
У 1960 році обладнані площадки для випуску продукції :
У 1965 році підписаний договір про випуск і постачання продукції для міністерства цивільної авіації та міністерства оборони СРСР. Якість продукції, що випускається, контролювали представники цих відомств.
У 1969 році освоєні виробництво і випуск машин для обробки зерна.
Рекордний обсяг випуску продукції був зафіксований у 1990 році.
Криза 90-х позначився не тільки на обсягах продукції, що випускається, але і на її видах. В середині 2000-х виробництво стало відроджуватись .
До складу установи входять :
1. Виробництво : Основними видами виготовляємої продукції є :
- вежі водонапірні ;
- нафторезервуари різного об’єму ;
- сітка металева ; - металоконструкції ;
- контейнери металеві
2. Другий структурний підрозділ займається здійсненням нагляду, безпеки, охорони та оперативної роботи .
Контролює виконання основних вимог режиму в місцях позбавлення волі , що включає обов'язкову ізоляцію засуджених і постійний нагляд за ними з тим , щоб виключити можливість здійснення ними нових злочинів і інших антигромадських вчинків, точне і неухильне виконання ними своїх обов'язків.
В установі функціонує медична частина , до складу якої входять :
- стаціонар на 14 ліжко-місць та ізолятор
- аптека ;
- кабінети – лікарського прийому, терапевта, психіатра, стоматологічний, рентген кабінет, маніпуляційний і процедурний кабінети.
3. Відділ соціально-виховної та психологічної роботи.
З метою забезпечення виховного впливу на засуджених :
- налагоджена робота з такими громадськими організаціями області :
- Обласна благодійна організація «Час спасіння»;
- Спортивний клуб «Контакт»;
- Обласна правозахисна організація "Меморіал” ;
- МГО «Твій шанс»
- ГО «Соціально-правовий захист в Донбасі»
- в установі працюють представництва шести релігійних конфесій :
    - Українська православна церква
    - Християнська місія «Євангельське милосердя»;
    - Церква Христова "Переображення "
    - Церква «Блага вість»
   - Церква Євангельських Християн баптистів
  - Християнська місія «Нове покоління» служіння яких тричі на тиждень відвідують 218 засуджених, колонію відвідує 35 служителів церков.
У співробітництві з Українською православною церквою, при участі служителів Свято-Васильовського монастиря (с. Нікольське) , силами засуджених в установі у 2003 році побудований " Храм Розсудливого розбійника Раха" , де в дні християнських свят ченцями монастиря проводяться Богослужіння
- обладнано спортивний майданчик , спортивні куточки у відділеннях , функціонують 4 спортивні секції ( футбол, волейбол , теніс, шахи/шашки) , у клубі установи (на 550 місць) працюють 2 вокально-інструментальні ансамблі та 2 гуртки художньо-прикладної творчості. Є бібліотека з читальним залом на 40 чоловік , бібліотечний фонд колонії складає понад 7 тисяч книг художньої літератури і близько 2 тисяч навчальної.
- Колонію згідно затвердженого графіку відвідують представники Селидівського центру соціальних служб для молоді (які працюють з 551 засудженим віком до 35 років) та Селидівського центру зайнятості ;
- в установі функціонують вечірні класи при Селидівській вечірній (змінній) загальноосвітній школі I - III ст. № 11, де навчаються 160 засуджених, працюють 7 учителів (з них 5 жінок).
 4. Четвертий підрозділ - інтендантське і комунально-побутове забезпечення.
Містить у собі відділи інтендантського та господарського забезпечення, відділ торгівлі і харчування основною задачею якого є:
- Створення для осіб , що відбувають покарання в місцях позбавлення волі необхідних комунально-побутовых умов , що відповідають правилам суспільної санітарії і гігієни , надання спального місця , забезпечення прання білизни , ремонту одягу і взуття ;
 - Забезпечує засуджених харчуванням згідно норм передбачених законодавством а також можливість додаткового придбання ними продуктів харчування і предметів першої необхідності в торговій точці розташованої у житловій зоні установи .
- Надає належні умови для проведення тривалих і короткострокових побачень засуджених із приїжджаючими родичами.
СТРУКТУРА ПЕРСОНАЛУ УСТАНОВИ :
Кількість обслуговуючого персоналу - 261 особа :
- середній і старший начальницький склад –60
- рядовий і молодший начальницький склад -140
- вільнонаймані співробітники - 61