01 червня відзначений День захисту дітей, у зв’язку з чим хотілось би звернути увагу читачів саме до цієї категорії засуджених.

4 засуджених, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції – це засуджені, звільнені від відбування покарання з випробуванням – хлопці 1997 та 1996 року народження, які скоїли злочини, пов’язані  з крадіжками. В неповних сім’ях виховуються 3 неповнолітніх.

Проблема злочинності дітей – це передусім  проблема суспільства та держави, тому робота кримінально-виконавчої інспекції з неповнолітніми проводиться у тісній взаємодії з Селидівським міським органом внутрішніх справ, Селидівським та Новогродівським  центром соціальних служб для сім”ї дітей та молоді, учбовими закладами, де навчаються засуджені, відділів зі справ молоді та спорту виконкомів міських рад, громадськими  та релігійними організаціями.

Селидівською кримінально-виконавчою інспекцією організована участь неповнолітніх, які перебувають на обліку, у культурно-масовому святковому заході, який проводився в кримінально-виконавчій інспекції.

27.05.2014 року, запрошеним до кримінально-виконавчої інспекції неповнолітнім роз’яснені права і основні свободи  дитини, надані поради щодо організації змістовного дозвілля, обговорені питання самореалізації, проведені   відеолекторії про шкідливість, наркоманії, алкоголю і тютюнопаління, надані практичні рекомендації відносно звільнення від залежності, приділена увага питанням насилля в сім’ї, також неповнолітнім вручені солодощі.

Міжнародний день дітей — одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було започатковано в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, в Женеві. Вперше це свято відзначалося в 1950 році в 51 країні світу.

В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, навчання та відпочинок тощо.

  Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року.

Щорічно, в цей день, органами місцевого самоврядування, громадськими та благодійними організаціями та навчальними закладами організовується свято присвячене дітям. Всім дітям незалежно від соціального статусу приділяється належна увага.

 

 

Інспектор КВІ  Еськова Ю.В.